اسکالپ چیست؟

اسکالپ یک استراتژی تجاری می باشد که تریدر های فارکس از آن برای خرید یک جفت ارز و نگه داشتن آن به مدت کوتاه و به سرعت فروختن استفاده می کنند. اسکالپر ها معاملات متعدد انجام می دهند و هر بار سود کمی به دست می آورند.

تریدرهایی که Scalp می کنند در هر معامله بین 5 تا 10 پیپ سود می کنند و این روند در هرروز تکرار می شود. معامله با استفاده از اهرم بالا و تنها چند پیپ در هر بار باعث انباشته شدن سود می شود.

اگر معاملات سود آور باشند و چندین بار در طول روز تکرار شود سود نیز بسیار انباشه می شود.

باید این را به یاد داشته باشید که هر لات استاندارد ارزش متوسط یک پیپ در حدود 10 دلار می باشد به همین منظور برای هر 5 پیپ به دست آمده در معامله هر بار 50 دلار به دست می آورد و هر 10 بار در روز 500 دلار به دست می آورد.

روند اسکالپ به سرعت انجام می شود به همین منظور اگر تمایل دارید نمودار های 1 تا 5 دقیقه ای تمرکز کنید و همچنین ضرر کردن این نوع معامله اصلا پشیمانی برای شما به همراه ندارد پیشنهاد ما این نوع معامله می باشد.

از آن جا که اسکالپ ها معاملات با سرعت بسیار بالایی صورت انجام می دهند برای آن ها داشتنپایین ترین اسپرد یا اختلاف نرخ فروش با نرخ خرد، نقدینگی بالا و اجرای سریع اردر ها بسیار اهمیت دارد.

به همین دلیل به آن ها توصیه می شود از حساب های ECN به دلیل سرعت بالا در اجرای معاملات و داشتن اسپرد های پایین شناور استفاده کنند. جنبه قابل توجه حساب های ECN تبود ریکوت می باشد که به دلیل نقدینگی بالا به سرعت بهترین نرخ معامله گران ارائه می شود.

در ادامه مقاله اسکالپ (Scalp) چیست؟ با بهترین سایت تریدر ایران چارت گجت همراه باشید.

نکات مهم در هنگام معامله با اسکالپ

سعی کنید بر روی یک جفت ارز تمرکز کنید.

اسکالپ کار دشواری می باشد و اگر شما تمام انرژی خود را بر روی یک جفت متمرکز کنید شانس بیشتری برای موفقیت دارید.

همواره اسپرد را در نظر بگیرید

اسپرد ها عامل بسیار مهمی در سود کلی شما به حساب می آیند به همین منظور بروکر با پایین ترین اسپرد را در حساب ECN انتخاب کنید.

تنها جفت ارزهایی را معامله کنید که دارای بیشترین میزان نقدینگی هستند

جفت ارزهایی مانند:

  • EUR/JPY
  • GBP/JPY
  • USD/CHF
  • GBP/USD
  • EUR/USD
  • USD/JPY و…

دارای بالاترین حجم معاملات می باشند. از آنجا که شما دائما وارد بازار خواهید شد بهتر است با رایج ترین جفت ارزها معامله کنید.

در بازار درصدد انتقام جویی نباشید

ممکن است به هر دلیلی نتوانید اسکالیپ انجام دهید، روز هایی چون:

  • سرماخوردگی
  • روز بد
  • وجود استرس و…

از جمله مواردی می باشد که بر روی کیفیت معامله شما تاثیر می گذارد و ممکن است ضرر کنید. پیشنهاد ما این می باشد که اول سلامت خود را بازیابید و بعد با فکر باز معامله کنید.

سرمایه خود را به درستی مدیریت کنید

این موضوع در هر تجارتی صادق می باشد که پایبندی به شیوه های مدیریتی سرمایه بسیار اهمیت دارد، به خصوص برای شمایی که معاملات بسیار زیادی در طول روز انجام می دهید.