فوروارد تست

تست رو به جلو

فوروارد تست: چگونه تشخیص دهیم که آیا استراتژی کار می کند یا خیر؟ می توانید آن را در یک حساب آزمایشی اجرا کنید. اما اگر ربات برای معاملات روزانه طراحی شده باشد، می تواند 1-2 معامله در روز انجام دهد. و برای یک نمونه باکیفیت، به آمار حداقل 300-500 تراکنش نیاز دارید. تنها یک راه وجود دارد – استفاده از تستر، که مشاور تاریخچه نقل قول ها را راه اندازی می کند. سایت تخصصی تریدینگ ویو چارت گجت

مثلاً در سال گذشته یا 5 سال گذشته. اما اکنون وضعیت بازار در مقایسه با 5 سال قبل می تواند به شدت تغییر کند. اگر مشاوری در دوره گذشته عملکردی از خود نشان دهد، این یک واقعیت نیست که اکنون به همان اندازه موثر باشد. برای ارزیابی توانایی های مشاور در یک حساب واقعی، آزمایش پیش رو وجود دارد.

تست پیشروی 

تست فوروارد آزمایشی است از عملکرد EA در آخرین بازه زمانی برای بررسی اینکه آیا نتایج در مقایسه با آزمایش در سایت اصلی تغییر می کند یا خیر. به عبارت دیگر، فوروارد چکی است که تا حد امکان به شرایط واقعی نزدیک است.

تست فوروارد می تواند به دو صورت انجام شود:

EA را در آخرین بخش اجرا کنید. یک بخش از طول، به عنوان مثال، 3 سال به دو بخش تقسیم می شود: 3 ماه آخر و بقیه دوره. در سایت اصلی، ربات برای یک معیار خاص (سودآوری، حداقل برداشت و غیره) آزمایش و بهینه سازی می شود. پس از بهینه سازی، مشاور در آخرین بخش راه اندازی می شود.
یک مشاور در یک حساب سنت اجرا کنید. پس از بک تست کامل اعمال می شود.
تست فوروارد فقط در MT5 امکان پذیر است، این گزینه در MT4 ارائه نشده است. حداقل دوره آزمون (بخش) 3 ماه است.

در MT5، تستر را باز کنید (مشاهده / تستر استراتژی)، مورد “Single” را انتخاب کنید. در لیست کشویی Forward مقدار را روی 1/3 قرار دهید.

مقدار “1/3” به این معنی است که در 8 ماهگی آزمایشگر Expert Advisor را اجرا می کند و آن را بر اساس معیار مشخص شده بهینه می کند. برای 4 ماه گذشته، EA بدون بهینه سازی طبق آخرین نسخه بهترین تنظیمات به دست آمده پس از 8 ماه بهینه سازی کار خواهد کرد. به عبارت دیگر، پس از 8 ماه، تستر با مرور ترکیبات تنظیمات EA بهترین نسخه ربات را دریافت می کند. و در سایت فوروارد به عنوان مشاور کاری آماده اجرا می شود.

پس از تست فوروارد، تب Backtest را باز کنید و منحنی ارزش ویژه 8 ماه و 4 ماه گذشته را مقایسه کنید. اگر از نظر بصری یکسان باشند و هر دو صعودی باشند، مشاور کار می کند. اگر مغایرت وجود داشته باشد، EA بهینه نشده است.

به جلو-2

این EA را نمی توان روی یک حساب واقعی اجرا کرد. اولاً در تب بک تست کیفیت داستان فقط 89% است (نیاز به 90% و بالاتر). ثانیاً، در بخش رو به جلو، مشاور تقریباً به طور کامل سپرده را تخلیه کرد.

نکات تست فوروارد:

در بخش آخر، از پارامترهای ورودی که بر روی یک حساب واقعی خواهند بود استفاده کنید: اهرم، مظنه های 5 رقمی (تقریباً همه کارگزاران اکنون آنها را دارند) و غیره.
سهام را دقیقاً در آخرین بخش تماشا کنید. اگر منحنی سپرده در ناحیه اصلی آزمایش شده رشد کرد، این هنوز هیچ معنایی ندارد. اگر در آخرین بخش شروع به حرکت به سمت یک موقعیت افقی کرد، این خطر وجود دارد که در یک حساب واقعی، به جای سهام رو به بالا، در بهترین حالت حرکتی جانبی داشته باشید. اطلاعات بیشتر در مورد تجزیه و تحلیل حقوق صاحبان سهام را اینجا بخوانید.
اگر نسخه آزمایشی آن موجود است، از یک حساب ECN برای آزمایش استفاده کنید. در یک حساب ECN، مظنه ها مستقیماً به ترمینال ارسال می شوند و کارگزار را دور می زنند. این باعث افزایش سرعت اجرای سفارش می شود.
با عملکرد سایت مانیتورینگ MyFxBook آشنا شوید. در اینجا می توانید تست های آماده EA فوروارد و بک تست های واقعی حساب را پیدا کنید. چرا آنچه را که دیگران قبلاً انجام داده اند آزمایش کنید؟
نتیجه گیری… تست فوروارد تضمینی 100% برای تکرار نتایج در یک حساب واقعی ارائه نمی کند. با این وجود، آمار به دست آمده از آن کمی به وضعیت واقعی نزدیکتر از بک تست پس از آزمایش معمول در MT4 است. آیا شما غیر از این فکر می کنید؟ سپس نظر خود را در نظرات به اشتراک بگذارید!