متاتریدر۴

متاتریدر4: دنیای ما روز به روز پیشرفته تر می شود و راه های کسب درآمد و سود نیز همیشه بهتر و راحت تر می شوند. یکی از بهترین راه هایی که به تازگی در دنیا برای کسب درآمد و سود بالا مورد توجه قرار گرفته است، بازار فارکس می باشد. مفاهیم بسیار زیادی در بازار فارکس وجود دارند که شما آنها را بشناسید تا وارد این زمینه شوید.

یکی از مفاهیم مهمی که باید بشناسید، متاتریدر 4 می باشد. اصطلاح Metatrader 4 یا MT4، یکی از محبوب ترین پلتفرم های معاملاتی در بازار فارکس می باشد. امکانات متاتریدر 4 باعث می شود که بسیاری از معاملات آسان تر شوند. در ادامه مقاله متاتریدر 4 در سایت اکسپرت چارت گجت تلاش داریم تا شما را کمی بیشتر با معاملات در متاتریدر 4 آشنا کنیم.

چرا متاتریدر 4؟

در حال حاضر میلیون ها معامله گر حرفه ای و غیر حرفه ای در دنیا، همه و همه MT4 را برای تجارت در بازار فارکس انتخاب می کنند. این پلتفرم را یکی از برترین پلتفرم های معاملاتی در دنیا می دانند که شما میتوانید از آن برای تجارت کردن در بازار های مالی دنیا استفاده کنید. اما چرا متاتریدر تا این سطح در میان معامله گر ها، محبوب است.

از ویژگی های مهمی که به آن اشاره شد، آسان تر شدن معاملات می باشد. طرز کار با متاتریدر 4 به قدری راحت است که چه یک تریدر حرفه ای و کاربلد و چه یک تریدر مبتدی، می توانند به راحتی از آن برای تجارت استفاده کنند.آنالیز و تجزیه و تحلیل تکنیکال پیشرفته در Metatrader 4 و انعطاف پذیر بودن این سیستم عامل معاملاتی باعث آسان تر شدن بسیار زیادی تجارت در آن شده. این موضوع محبوبیت این سیستم را زیاد کرده است.

از ویژگی های مهم دیگر متاتریدر 4 نیز می توان به معاملات موبایلی، سیگنال های معاملاتی و بازار بخش های جدایی ناپذیر آن اشاره کرد که می تواند اهمیت بسیار زیادی برای تریدر ها داشته باشد.

مراحل نصب کردن متاتریدر 4 در کامپیوتر

  1. دانلود کردن برنامه: اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که متاتریدر 4 را در سیستم خود دانلود کنید.
  2. اجرا کردن برنامه نصبی: شما در این مرحله باید روی فایل نصبی کلیک کرده و در اروری که نشان داده می شود گزینه Run را انتخاب کنید.
  3. جلو رفتن مراحل عادی نصب برنامه: همانطور که برنامه های دیگر را در ویندوز نصب می کنید، زبان را انتخاب کنید، تیک موافقت با قوانین برنامه را بزنید و سپس مکان نصب برنامه را نیز تعیین کنید و گزینه Next را بزنید.
  4. فرم ثبت اطلاعات کاربری: در این قسمت یک فرم برای ثبت اطلاعات کاربر به شما نمایش داده میشود که نیازی به پر کردن آن نیست و باید در این مرحله گزینه Next را بزنید تا یک حساب دمو یا آزمایشی برای شما ساخته شود.
  5. ثبت اطلاعات حساب دمو: شما در این مرحله اطلاعات حساب دمو را برای خود روی یه کاغذ یا یک فایل در سیستم خود بنویسید و سپس با همین اطلاعات در متاتریدر لاگین کنید.

انواع نمودار های متاتریدر و نحوه ساخت آنها

1: نمودار خطی (line Chart)

نمودار خطی یکی از نمودار های مهم می باشد که قیمت بسته شدن در هر تایم فریم را به شما نشان می دهد. قیمت ها با خطوط مستقیم متصل می شوند. برای کشیدن این نوع نمودار در متاتریدر 4 فقط نیاز است که دکمه های Alt و 3 را با هم بزنید یا در بخش Charts گزینه “Line Chart” را انتخاب کنید.

2: نمودار میله ای (Bar Chart)

نمودار میله نیز یکی از نمودار های مهم می باشد که نشان دهنده هر بازه زمانی تجاری به عنوان یک میله عمودی است. یک میله میتواند نشان دهنده 4 نکته مختلف باشد:

  1. حداکثر قیمت: بالای میله
  2. حداقل قیمت: پایین میله
  3. قیمت باز شدن: خط افقی به سمت چپ میله
  4. قیمت بسته شدن: خط افقی به سمت راست میله

برای باز کردن یک نمودار میله در متاتریدر نیاز است که فقط لازم است کلید های Alt و 1 را با هم بزنید یا در بخش Charts گزینه “Bar Chart”  را انتخاب کنید.

3: نمودار کندل استیکی (Candlestick Chart)

نمودار کندل استیک یکی از نمودار هایی است که اطلاعات بیشتری نسبت به نمودار میله ای در اختیار شما قرار می دهد. برای باز کردن این یک Candlestick Chart کافیست که کلید های Alt و 2 را بزنید.