Drawdown

Drawdown چیست؟ نزول یک کاهش اوج به پایین در طی یک دوره خاص برای یک سرمایه گذاری، حساب تجاری یا صندوق Drawdown می باشد. یک Drawdown معمولاً به عنوان درصد بین اوج و فرورفتگی بعدی ذکر می شود. اگر یک حساب معاملاتی دارای 10000 دلار باشد و وجوه به 9000 دلار قبل از بازگشت به بالای 10000 دلار کاهش یابد، آنگاه حساب معاملاتی شاهد کاهش 10 درصدی خواهد بود.

برداشت ها برای اندازه گیری ریسک تاریخی سرمایه گذاری های مختلف، مقایسه عملکرد صندوق یا نظارت بر عملکرد معاملات شخصی مهم هستند.

سفارش طراحی و ساخت ربات معامله گر در سایت چارت گجت

موضوعات کلیدی

  • کاهش سرمایه به این معنی است که یک حساب سرمایه گذاری یا معاملاتی قبل از اینکه به نقطه اوج بازگردد چقدر از اوج کاهش یافته است.
  • برداشت‌ها معمولاً به صورت درصد ذکر می‌شوند، اما اگر برای یک تریدر خاص قابل استفاده باشد، ممکن است از اصطلاحات دلاری نیز استفاده شود.
  • کاهش ارزش معیاری برای نوسانات نزولی است.
  • زمانی که طول می کشد تا بازیابی Drawdown نیز در نظر گرفته شود.
  • عقب نشینی و باخت لزوماً یک چیز نیستند. اکثر تریدرها کاهش ارزش را به عنوان یک معیار اوج به پایین می بینند، در حالی که ضرر معمولاً به قیمت خرید نسبت به قیمت فعلی یا خروجی اشاره دارد.

درک یک Drawdown

تا زمانی که قیمت در زیر اوج باقی بماند، کاهش قیمت به قوت خود باقی است. در مثال بالا، تا زمانی که حساب به بالای 10000 دلار نرسد، ما نمی دانیم که برداشت تنها 10٪ است. هنگامی که حساب به بالای 10000 دلار برمی‌گردد، برداشت ثبت می‌شود.

این روش ثبت افت ها مفید است زیرا تا زمانی که پیک جدیدی رخ ندهد، نمی توان یک Drawdown را اندازه گیری کرد. تا زمانی که قیمت یا ارزش زیر قله قدیمی باقی بماند، ممکن است یک Drawdown پایین‌تر رخ دهد که باعث افزایش مقدار کاهش می‌شود.

برداشت ها به تعیین ریسک مالی سرمایه گذاری کمک می کند. نسبت‌های استرلینگ برای مقایسه پاداش احتمالی یک اوراق بهادار با ریسک آن، از برداشت‌ها استفاده می‌کنند.

کاهش می تواند به نیمه منفی توزیع بازده قیمت سهام اشاره داشته باشد. به عنوان مثال، تغییر از اوج قیمت سهام به پایین ترین سطح آن، اغلب به عنوان مقدار کاهش آن در نظر گرفته می شود. به عنوان مثال، اگر سهامی از 100 دلار به 50 دلار کاهش یابد و سپس به 100.01 دلار یا بالاتر افزایش یابد، آنگاه کاهش 50 دلار یا 50 درصد از اوج خواهد بود.

Drawdown چیست؟

نوسانات کل سهام معمولاً با انحراف استاندارد آن اندازه‌گیری می‌شود، با این حال بسیاری از سرمایه‌گذاران، به‌ویژه بازنشستگانی که وجوه خود را از حساب‌های بازنشستگی و بازنشستگی برداشت می‌کنند، بیشتر نگران کاهش سرمایه هستند. بازارهای پرنوسان و کاهش شدید سرمایه می تواند برای بازنشستگان مشکل ساز باشد. بسیاری به کاهش سرمایه‌ گذاری‌ های خود، از سهام گرفته تا صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، نگاه می‌کنند و حداکثر برداشت (MDD) را در نظر می‌گیرند تا بتوانند به طور بالقوه از آن سرمایه‌گذاری‌هایی که دارای بزرگترین افت تاریخی هستند اجتناب کنند.

عقب نشینی ها برای کسانی که در حال بازنشستگی هستند نگران کننده است. در بسیاری از موارد، یک کاهش شدید، همراه با ادامه برداشت در دوران بازنشستگی می‌تواند وجوه بازنشستگی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

ریسک کاهش سرمایه

هنگام در نظر گرفتن افزایش قیمت سهام که برای غلبه بر افت سرمایه لازم است، افت ها ریسک قابل توجهی را برای تریدرها ایجاد می کنند. به عنوان مثال، اگر سهامی 1% از دست بدهد، ممکن است چندان زیاد به نظر نرسد، زیرا فقط به افزایش 1.01% نیاز دارد تا به اوج قبلی خود بازگردد. با این حال، کاهش 20٪ نیاز به بازگشت 25٪ برای رسیدن به اوج قدیمی دارد. کاهش 50 درصدی، که در خلال رکود بزرگ 2008 تا 2009 مشاهده شد، نیازمند افزایش 100 درصدی برای بازیابی اوج قبلی است.

برخی از سرمایه گذاران ترجیح می دهند قبل از کاهش زیان خود و تبدیل موقعیت به پول نقد، از کاهش بیش از 20 درصد جلوگیری کنند.

افزایش قیمت سهام مورد نیاز برای غلبه بر یک کاهش به خصوص بزرگ می تواند به اندازه ای قابل توجه باشد که برخی از تریدر ها در نهایت به طور کلی از موقعیت خود خارج شده و به جای آن پول را در دارایی های نقدی قرار دهند.

ارزیابی های کاهش ارزش

به طور معمول، ریسک کاهش سرمایه با داشتن یک سبد دارای تنوع خوب کاهش می یابد. اگر فردی در ابتدای کار خود است یا بیش از 10 سال تا بازنشستگی فرصت دارد، محدودیت 20 درصدی که اکثر مشاوران مالی از آن حمایت می‌کنند باید برای محافظت از پرتفوی برای بهبودی کافی باشد. با این حال، بازنشستگان باید به ویژه مراقب ریسک‌های کاهش سرمایه در پرتفوی خود باشند، زیرا ممکن است قبل از شروع برداشت وجوه، سال‌های زیادی برای بازیابی پرتفوی نداشته باشند.

تنوع بخشیدن به پرتفوی در بین سهام، اوراق قرضه، فلزات گرانبها، کالاها و ابزارهای نقدی می تواند محافظتی در برابر کاهش سرمایه داشته باشد، زیرا شرایط بازار بر طبقات مختلف دارایی به طرق مختلف تأثیر می گذارد.

کاهش قیمت سهام یا کاهش بازار نباید با کاهش بازنشستگی اشتباه گرفته شود، که به نحوه برداشت وجوه بازنشستگان از حساب های بازنشستگی یا بازنشستگی اشاره دارد.

زمان برای بازیابی یک کاهش

در حالی که میزان کاهش سرمایه عاملی در تعیین ریسک است، زمان لازم برای بازیابی کاهش سرمایه نیز وجود دارد. همه سرمایه گذاری ها یکسان عمل نمی کنند. برخی سریعتر از دیگران بهبود می یابند. برداشت 10 درصدی در یک صندوق تامینی یا حساب تریدر ممکن است سال ها طول بکشد تا این ضرر جبران شود.

از سوی دیگر، یک صندوق تامینی یا تریدر دیگر ممکن است خیلی سریع زیان را جبران کند و در مدت زمان کوتاهی حساب را به اوج ارزش خود برساند. بنابراین، برداشت‌ها باید با توجه به مدت زمانی که معمولاً سرمایه‌گذاری یا صندوق برای بازیابی زیان طول می‌کشد، در نظر گرفته شود.

نمونه ای از Drawdown

فرض کنید یک تریدر تصمیم دارد سهام اپل را با قیمت 100 دلار بخرد. قیمت به 110 دلار (اوج) افزایش می‌یابد اما به سرعت به 80 دلار کاهش می‌یابد و سپس به بالای 110 دلار می‌رسد.

Drawdowns اوج به پایین اندازه گیری می شود. اوج قیمت سهام 110 دلار و پایین ترین قیمت آن 80 دلار بود. مبلغ 30 دلار / 110 دلار = 27.3٪ است.

این نشان می‌دهد که افت ارزش لزوماً با ضرر یکسان نیست. کاهش سهام 27.3 درصد بود، با این حال تریدر ها زیان 20 درصدی را نشان می‌دهد که سهام در 80 دلار بود. این به این دلیل است که اکثر تریدر ها زیان را برحسب قیمت خرید خود (در این مورد 100 دلار) و نه اوج قیمتی که سرمایه گذاری پس از ورود به آن رسیده است، می بینند.

منبع: investopedia.com