اکسپرت چیست؟

اکسپرت چیست؟ بازار فارکس و سهام در حال حاضر در تمام دنیا طرفداران بسیار زیادی دارد. اگر شما هم از علاقه مندان به این بازار بزرگ هستید و قصد دارید که در این بازار فعالیت داشته باشید و به سود برسید، باید با مفاهیم مختلف آن آشنا شده باشید. یکی از نام های شنیده شده در دنیای بازار های مالی، اکسپرت یا ربات معامله گر می باشد. در مقاله اکسپرت چیست؟ در سایت چارت گجت تلاش داریم تا شما را به طور کامل با اکسپرت ها آشنا کنیم.

 

اکسپرت چیست؟

عبارت Expert در زبان انگلیسی به معنی متخصص و شخص ماهر گفته می شود. شرکت Meta Quote که طراح نرم افزار معاملاتی متاتریدر 4 و 5 در بازار فارکس بوده است، یک قابلیت برای معامله گران فراهم کرده است که به آنها اجازه می دهد که برنامه ها و روش های خود را به یک برنامه یا ربات تبدیل کنند تا به صورت اتوماتیک این روش ها را در بازار عملی کند.

به این ربات برنامه نویسی شده برای اجرای 24 ساعته روش های مختلف در بازار فارکس که کمک بسیار زیادی به تریدر ها کرده است،  برای کار با اکسپرت ها شما فقط لازم است که مقادیر قوانین و مقررات ورود و خروج به معامله را به این ربات ها بدهید و تصمیم های مربوطه را به اکسپرت بسپارید. البته باید برنامه های خود را به طور کامل در اکسپرت خود پیاده سازی کنید.

 

انواع دسته های اکسپرت

1: اکسپرت های تمام اتوماتیک (هوشمند)

این دسته از اکسپرت ها به طوری هستند که تردیر ها به طور کامل آنها را برنامه ریزی می کنند تا تمامی کار ها را انجام دهد. به این شکل دیگر تریدر نیاز ندارد که کاری را به صورت دستی انجام بدهد. البته نکته بسیار مهم این است که تنظیم کردن این نوع از اکسپرت ها کار حساسی است و نیاز به دقت بسیار بالا دارد. چون در صورتی که برنامه نویسی آن را غلط انجام دهید، ممکن است به شما ضرر های زیادی بزند.

 

2: اکسپرت های نیمه اتوماتیک (کاربردی)

دسته دیگر اکسپرت های معامله گر که طرفداران بسیار زیادی دارند نیز اکسپرت های نیمه اتوماتیک هستند. این دسته از ربات های فارکس در واقع نوعی ابزار کمکی هستند. شما در زمان برنامه ریزی، فقط باید طوری آنها را آماده می کنید که  بازار را در ساعاتی که نیاز دارید برای شما رصد کند و در زمان هایی که خودتان تنظیم کرده اید، به شما اعلان بفرستد تا ترید مورد نظرتان را خودتان انجام دهید.

 

مزایای اکسپرت ها؛ چرا اکسپرت ها تا این حد محبوب شده اند؟

  1. اکسپرت ها همیشه رفتار های یکسانی دارند و کار های روتین را به خوبی انجام می دهند.
  2. اکسپرت ها قابلیت مدیریت همزمان چند حساب را دارند.
  3. در محاسبات ریاضی سرعت بسیار بالاتری نسبت به انسان دارند.
  4. در صورتی که برنامه نویسی آنها به خوبی انجام شده باشد، در زمان، انرژی و هزینه های زیادی برای شما صرفه جویی می کنند.
  5. معاملات شما را بدون هیجان و به صورت منطقی برای شما انجام می دهند تا بیشترین سود را به دست بیاورید. طمعی برای پول بیشتر در ربات های فارکس وجود ندارد.
  6. برخی از اکسپرت ها توانایی انعطاف پذیری را نیز دارند و می توانند از دامنه های بسیار وسیعی از اطلاعات استفاده کنند. ابن باعث می شود که بتوانند در معامله کردن از خود انسان هم زرنگ تر و بهتر عمل کنند.
  7. یکی دیگر از بهترین مزایای اکسپرت ها این است که شما می توانید استراتژی و برنامه ریزی خود برای اکسپرتتان را در گذشته بازار بررسی کنید تا اگر سوددهی مناسب را دارد، آن را به بازار اصلی بفرستید.

 

ریسک های استفاده از اکسپرت ها

همیشه در کنار خوبی محصولات و خدمات مختلف باید بدی های آن را نیز ببینید. از ویژگی های بد مهم اکسپرت ها می توان به اکسپرت های بد اشاره کرد. بسیاری از اکسپرت ها هستند که صاحبان آنها ادعا می کنند که اکسپرت قوی دارند اما مشکل اینجاست که دروغ می گویند. این باعث می شود که شما در معاملات خود به کمک اکسپرت ضرر کنید.

از مشکلات دیگر اکسپرت ها نیز می توان به این موضوع اشاره کرد که این برنامه ها نیاز به مدیریت انسانی دارند تا به بهترین شکل ممکن کار کنند. قضیه انقد راحت نیست که اکسپرت ها را بگذارید تا برای شما خرید انجام دهند. مشکل دیگر نیز نیاز دسترسی  24 ساعته به سیستم خوب و اینترنت است. بسیاری نمی توانند این کار را انجام دهند که البته این مشکل با یک VPS ساده برطرف می شود.

از مشکلات ثابت نیز رفتار های ثابتشان در شرایط مختلف می باشد. انعطاف پذیری از مهم ترین صفات انسانی است که باعث می شود که در شرایط مختلف تصمیم های مختلفی بگیرید. اما ربات های فارکس یا Expert ها در همه اوقات به صورت آزادانه کار می کنند و ممکن است یک سود بزرگ را برای شما از دست بدهند و ضرر برسانند.

 

در کل استفاده از اکسپرت ها می تواند هم کمک حال شما باشد و به شما کمک کند  در صورتی دیگر ممکن است که برای شما ضرر داشته باشد. بهتر است که شما بررسی ها و مشورت های کامل در زمینه اکسپرت ها را ببینید و بشنوید تا بتوانید انتخاب کنید که به این برنامه نیاز دارید یا خیر؟