بک تست

بک تست و اهمیت آن در استراتژی معاملاتی

برای برخی افراد، سرمایه گذاری در بازار سهام ممکن است خطرآفرین باشد. اما افرادی که سال هاست در این بازار سرمایه گذاری می کنند می دانند که با راهکارهای خاص می توان از این بازار درآمد زیادی به دست آورد. Backtest یکی از نرم افزارهای معاملاتی عالی است که به معامله گران کمک می کند تا قبل از انجام آن، استراتژی معاملات را بررسی کنند. سایت ساخت اکسپرت اختصاصی چارت گجت

همه معامله گرانی که سود بالایی در بازار سهام دارند، استراتژی معاملاتی خود را دارند. اما برخی دیگر از یک ربات برنامه ریزی شده برای اجتناب از انجام دستی این استراتژی استفاده می کنند. Expert یکی از این ربات های استراتژیک است.

با تمام این تفاسیر افرادی که در بورس سرمایه گذاری می کنند می توانند به روش های مختلف بک تست انجام دهند و سپس سرمایه گذاری کنند. بک تست ها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که یکی از آنها بک تست استراتژی معاملاتی و دیگری بک تست تخصصی است.

برخی از این تست های برگشتی به صورت خودکار و برخی دیگر به صورت دستی بررسی می شوند. که در این مقاله قصد داریم به آن اشاره کنیم. برای کمک به معامله گران به راحتی یک استراتژی معاملاتی طراحی کنند.

بک تست

انواع روش های بک تست موجود در بازار

تقریباً همه معامله گران خودکار همیشه به دنبال بررسی عملکرد داده های تاریخی بازار سهام قبل از استفاده از یک متخصص هستند. در حالی که سایر معامله گران و معامله گران تمایل دارند از این روش برای آزمایش استراتژی های معاملاتی خود استفاده کنند.

حتی باید بگوییم که این معامله‌گرانی که از سیستم خودکار استفاده می‌کنند، می‌توانند از تمام استراتژی‌های معاملاتی خود نسخه پشتیبان تهیه کنند و نتایج را ببینند. اما آیا می دانید چند بک تست انجام می شود؟ راه های مختلفی برای یک معامله گر در مورد تست های پشتی دستی وجود دارد.

یکی از ساده ترین راه ها استفاده از نرم افزار بک تست است. به این ترتیب نرم افزار به معامله گر اجازه می دهد تا عملکرد استراتژی خود را به خوبی دنبال کند. علاوه بر این نرم افزار تست قابلیت در نظر گرفتن تمامی فاکتورها، قوانین کارگزاری و اسپردها را دارد.

اما در کل برای اینکه بتوانید از این نرم افزار استفاده کنید باید هزینه زیادی بپردازید. اما یک روش کم هزینه تر وجود دارد که به آن تست برگشت دستی می گویند. این تست به دلیل هزینه کم مورد استفاده معامله گران قرار می گیرد.

نحوه پشتیبان گیری دستی از یک استراتژی معاملاتی

در مدل معاملاتی، آزمایش استراتژی می تواند مهم باشد. زیرا با استفاده از این روش، معامله گر قادر است تصمیم درستی برای سرمایه گذاری در شرکت بگیرد. در روش بک تست استراتژی معاملاتی، بهتر است روش دستی را انتخاب کنید.

لازم نیست تمام فضای هارد دیسک خود را به این ترتیب پر کنید. شما فقط می توانید اطلاعات مورد نیاز خود را دانلود کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید استراتژی معاملاتی خود را فقط در یک زمان روزانه آزمایش کنید، دانلود اطلاعات فریم زمانی برای یک دقیقه بی فایده است.

پس از انجام تست پشتیبان باید از کامل و کافی بودن اطلاعات خود مطمئن شوید. پس از بررسی اطلاعات کامل، بهتر است ابتدا قیمت را از نقطه شروع برگردانید. حتما به خاطر داشته باشید که تست بک تست دستی نیاز به استفاده از میانبرهای زیادی دارد.

مطمئن شوید که برای هر یک از استراتژی های خود بیش از 100 بک تست کنید. حتی می توانید از تراکنش های الگوریتمی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. برای اینکه عملکرد استراتژی را به خوبی و با دقت بیشتری مشخص کنید، لازم است یک حساب فرضی برای خود اعمال کنید.

شاید بسیاری از این روش ها ساده و خسته کننده به نظر برسند، اما انجام هر یک از این روش های پس آزمون تا انتها می تواند به معامله گر کمک کند تا استراتژی مثبت و سودآور را از استراتژی منفی و مضر جدا کند. . پس از آن معامله گر با انتخاب استراتژی مناسب می تواند در بازار مورد نظر سرمایه گذاری کند.

نحوه پشتیبان گیری از یک استراتژی معاملاتی

گزینه های زیادی در همه پلتفرم های مختلف وجود دارد که می توان از آنها نسخه پشتیبان تهیه کرد. تنها پس از انجام این کار، به راحتی می توان از استراتژی مورد نظر نسخه پشتیبان تهیه کرد. تا اطمینان حاصل شود که عملکرد آن مناسب است.

برای بک تست از یک متخصص، ابتدا باید آن را باز کنید. اکنون باید بازه زمانی و ارز مورد نظر را که می خواهید از آن تست بک تست بگیرید، مشخص کنید. می توانید وارد پنجره تخصصی شوید و گزینه های مورد نظر خود را از آنجا انتخاب کنید. سپس بازه زمانی مورد نظر را در چک باکس انتخاب کنید.

حتی می‌توانید از جفت ارزهای دیجیتال مانند یورو و دلار در 15 دقیقه پشتیبان‌گیری کنید. حتما در نظر داشته باشید که در این روش به دست آوردن اطلاعات کامل بودن تاریخچه قیمت بسیار مهم است. تا وقتی که سطلی که ازش می گیری کیفیت بالای 90 درصد داشته باشه.

برای اینکه نتیجه آزمون برگشتی دقیق تر باشد، بهتر است از داده های یک دقیقه ای استفاده و نسخه پشتیبان تهیه کنید. بدون شک این امر می تواند فضای زیادی را در هارد دیسک اشغال کند که به نوبه خود منجر به اختلال در سایر نرم افزارهای سیستم شما می شود.

بنابراین برای پشتیبان گیری از استراتژی های مختلف خود، باید یک روش عالی پیدا کنید.