استراتژی تستر به شما امکان می دهد تا استراتژی های معاملاتی را قبل از استفاده از آنها برای معاملات زنده آزمایش و بهینه کنید. در طول آزمایش، یک پارامترهای اولیه یک بار روی داده های تاریخ اجرا می شود. در طول بهینه سازی، یک استراتژی معاملاتی چندین بار با مجموعه پارامترهای مختلف اجرا می شود که امکان انتخاب مناسب ترین ترکیب از آنها را فراهم می کند.

تستر استراتژی یک ابزار چند ارزی برای آزمایش و بهینه سازی استراتژی های مبادله چند ابزار مالی است. تستر به طور خودکار اطلاعات تمام نمادهایی را که در استراتژی معاملاتی استفاده می شود پردازش می کند، بنابراین نیازی به تعیین دستی لیست نمادها برای آزمایش/بهینه سازی ندارید.

تستر استراتژی چند رشته ای است، بنابراین امکان استفاده از تمام منابع کامپیوتری موجود را فراهم می کند. تست و بهینه سازی با استفاده از عوامل محاسباتی ویژه ای که به عنوان سرویس بر روی رایانه کاربر نصب می شوند انجام می شود. Agent ها به طور مستقل کار می کنند و امکان پردازش موازی پاس های بهینه سازی را فراهم می کنند.

تعداد نامحدودی از عوامل راه دور را می توان به تستر استراتژی متصل کرد. علاوه بر این، تستر استراتژی می تواند به شبکه ابری MQL5 دسترسی داشته باشد. هزاران عامل را در سراسر جهان گرد هم می آورد و این قدرت محاسباتی برای هر کاربر پلت فرم معاملاتی در دسترس است.

علاوه بر تست و بهینه سازی Expert Advisor، می توانید از تستر استراتژی برای آزمایش عملکرد نشانگرهای سفارشی در حالت بصری استفاده کنید. این ویژگی اجازه می دهد تا به راحتی عملکرد نسخه های آزمایشی نشانگرهای دانلود شده از بازار را آزمایش کنید.

نحوه بهینه سازی
بهینه سازی به معنای اجرای چندگانه یک Expert Advisor با استفاده از داده های تاریخچه با مجموعه پارامترهای مختلف است که هدف آن یافتن بهترین ترکیب آنهاست. در طول اجراهای متعدد، ترکیبات مختلفی از پارامترهای ورودی یک Expert Advisor برای یافتن بهترین آنها آزمایش می شود.

ادامه مطلب