ربات تلگرام

تلگرام همزمان با ظهور و افزایش تعداد کاربران خود، نوآوری‌های زیادی را به دنیای تکنولوژی هدیه داد. یکی از این نوآوری‌ها، آن چیزی است که ربات تلگرام نامیده می‌شود. ربات تلگرام قابلیتی است که پاول دوروف با رونمایی از آن شاید بتوان گفت انقلابی را در بستر این شبکه مجازی ایجاد کرد. ربات‌ها قابلیت‌ها و عملکردهای بسیار گوناگونی دارند که همه آن‌ها حول محور اتوماسیون و عملکردِ خودکار تعریف می‌شوند. کاربر می‌تواند امور مختلفی را به صورت اتوماتیک به ربات تلگرام بسپارد و بدون هیچ درگیری و دغدغه‌ای از نتیجه آن لذت ببرد. حال اما سؤال این است که آیا ربات تلگرام می‌تواند برای شما پول و سود مالی هم بسازد؟ آیا می‌توان با این قابلیت یک ربات تلگرام فارکس ساخت؟ پاسخ به این پرسش می‌تواند آینده مالی و رویکرد اقتصادی شما را تغییر دهد.

ربات تلگرام چیست؟

یک ربات تلگرام اساساً برنامه، نرم‌افزار یا شکلی از کدنویسی است که مانند یک مشارکت‌کننده در چت، یا در اصطلاح طرفِ چت، عمل می‌کند. به این صورت که مانند فردی که با شما در حال چت است نسبت به متن‌های ارسالی‌تان واکنش نشان می‌دهد. اما موضوع این است که عملکرد یا وظیفه خاصی را که از پیش برای آن طراحی شده، به انجام می‌رساند. به عنوان مثال شما در قالب یک پیام متنی از او می‌خواهید یک عکس از گل رز برای شما ارسال کند و ربات تلگرام در پیام بعدی برای شما یک عکس از گل رز ارسال می‌کند. البته این به شرطی است که ربات مذکور برای این کار برنامه‌ریزی شده باشد. در اینجاست که چگونگی کدنویسی و طراحی ربات‌ها اهمیت می‌یابد. به عبارتی دیگر چالش اصلی این است که یک ربات تا چه حد انتظارات و عملکردهای مدنظر شما را درک می‌کند و به آن پاسخ می‌دهد.

مزایا و قابلیت‌های ربات تلگرام؛ از شیر مرغ تا جان آدمیزاد!

در جهان امروز، استفاده از هر ابزار و وسیله‌ای، به مزایا و قابلیت‌های آن بستگی دارد. در این جهان رقابتی تنها ابزاری پیروز هستند که مزیت کافی و قابل قبولی از خود نشان دهند. بر همین مبنا اساساً اقبال گسترده و علاقه روزافزون کاربران به استفاده از ربات‌های تلگرام، قطعاً زاییده اتفاق و شانس نیست. بلکه بخاطر مزایا و قابلیت‌های متعدد این ربات‌هاست. حال پرسش این است که کدام مزایا و قابلیت‌ها استفاده از ربات‌های تلگرام را برای کاربران جذاب می‌کنند؟

استفاده از بستر تلگرام رایگان است

یکی از پایه‌ای‌ترین و اساسی‌ترین مزایایی که برای این ربات‌ها می‌توان در نظر گرفت رایگان بودن بستر استفاده از آن‌هاست. شما ممکن است برای طراحی و کدنویسی یک ربات تلگرام فارکس هزینه‌ای بپردازید. اما دیگر برای استفاده از آن لازم نیست حق اشتراک یا هر نوع هزینه دیگری به تلگرام بسپارید. تلگرام پشتیبانی کامل و رایگانی از ربات‌ها را وعده داده است و این یک مزیت مهم است. این در حالیست که اساساً بسیاری از پلتفرم‌ها و بسترها حتی بدون ارائه این سطح از امکانات و دسترسی هزینه‌های مضاعفی را به کاربر تحمیل می‌کنند. این رایگان بودن استفاده از ربات‌های تلگرام البته برای ایرانیان یک مزیت جدی‌تری هم محسوب می‌شود. همانطور که می‌دانید ایرانیان اساساً برای انجام پرداخت‌های پولی و مالی در سطح جهانی و بین‌الملل با موانع و چالش‌های بیشماری روبرو هستند. همین موضوع استفاده از سرویس‌ها و پلتفرم‌های جهانی پولی را به کام آن‌ها تلخ کرده است.

 دسترسی بسیار ساده و سریع به ربات تلگرام

آنچه باعث شده تریدرها نسبت به امکان استفاده از ربات‌ها مشتاق شوند، دسترسی بسیار ساده و سریع به آن‌هاست

سهولت در دسترسی به ربات تلگرام

یکی از موضوعاتی که کار با ابزارهایی مانند ربات تلگرام فارکس یا ربات تلگرام ارز دیجیتال را دلپذیر می‌کند، دسترسی ساده و سریع به آن‌هاست. اغلب بیش از هر فضا و بستر دیگری در تلگرام حضور دارند. به هر حال امروزه بخشی از زندگی ایرانیان در فضای مجازی و بالأخص فضای تلگرام سپری می‌شود. این یعنی فرد می‌تواند بدون نیاز به لاگین شدن و ورود به پلتفرم یا بستر دیگری، در همان فضای تلگرام امور خود را انجام دهد. این یک امتیاز و مزیت بسیار مهم و جالب است. در حال حاضر تقریباً همه کاربران علاقه دارند که بدون نیاز به تعویض پلتفرم و جابجایی بین سایت‌ها و فضاهای مختلف، تمام امور اصلی و اساسی خود را در یک بستر انجام دهند. یک ربات تلگرامی دقیقاً چنین چیزی را ممکن کرده و از این طریق دسترسی را ساده و سریع‌تر می‌کند. کاربرانی که شکل کار آن‌ها به گونه‌ای است که تداوم و پیوستگی زیادی دارد، بیش از سایرین چنین مزیتی را درک می‌کنند.

امنیت بالای فضای تلگرام

به همان شکل که خود تلگرام به لحاظ امنیت و حفظ حریم خصوصی در جهان زبانزد است، ربات تلگرامی نیز ابزاری امن است. امنیت همیشه و در هر حالتی موضوعی محوری و اساسی است که قابل چشم‌پوشی نیست. اما این اهمیت و حساسیت در مورد امنیت هنگامی که در مورد یک ابزار اتوماسیون و خودکارسازی طرح می‌شود، بیش از پیش پررنگ می‌شود. یک ربات تلگرامی که با دید بلندمدتی برنامه‌ریزی شده قرار است بدون نیاز به دخالت‌های آتی کاربر عملکردهای مختلفی را ارائه کند. حال تصور کنید چنین رباتی بدون داشتن امنیت کافی مورد نفوذ و خرابکاری هکرها قرار گیرد. نتیجه قطعاً خطرناک و زیان‌بار خواهد بود. به عنوان مثال اگر ایده ربات تلگرام فارکس عملی و ممکن باشد، کاربران آن سرمایه، سود و بالانس مالی خود را به آن گره زده‌اند. پس هر خرابکاری و اختلالی در چنین ابزاری می‌تواند به قیمت هدر رفتن سرمایه تمام شود! اما تلگرام با امنیت مثال‌زدنی که دارد، شانس وقوع چنین اتفاقی را به صفر نزدیک می‌کند!

تلگرام با بستر مناسبی که  رشد و توسعه ربات‌ها 

تلگرام با بستر مناسبی که برای رشد و توسعه این ربات‌ها فراهم کرده، روز به روز کار با آن‌ها را دلپذیرتر می‌کند

توان پردازشی قابل قبول ربات تلگرام

هیچ رباتی بدون اتکای به توان پردازشی کافی، نمی‌تواند موفق ظاهر شود. ربات نیاز دارد که برای اجرای کدها و دستورات ارائه‌شده از سوی برنامه‌نویس به یک منبع پردازشی خاص اتکا کند. ربات‌های ایجادشده در بستر تلگرام، آنچنان که تجربه نشان داده، در این زمینه هیچ مشکلی ندارند. تلگرام توانسته راهکارها و مکانیسم‌های پردازش ابری قابل قبولی به آن‌ها اختصاص دهد. البته استفاده بهینه و کامل از توان پردازشی تلگرام، به طور قطع وابسته به توان کدنویس و طراح ربات نیز خواهد بود. یک کدنویس کاربلد و توانمند با نگارش کدهایی بهینه و با حداکثر کارایی، بیشترین استفاده ممکن را از این توان پردازشی می‌برند. با این حساب می‌توان گفت اگر ربات شما توسط یک شخص یا تیم باتجربه و متخصص طراحی شود، برای پردازش دستورها و انجام عملکردها مشکلی نخواهد داشت. طراحی و کدنویسی خوب، همان چیزی است که موفقیت یک ربات را تضمین می‌کند.

چگونه می‌توان از این مزایا پول ساخت؟

حال پس از بررسی این مزایا و قابلیت‌‌ها احتمالاً پرسش فوق در ذهن شما نیز شکل گرفته است. مسئله اصلی این است که چگونه می‌توان از قابلیت‌های مذکور در امور سودآور و پول‌سازی مانند کریپتو، فارکس و ترید استفاده کرد؟ آیا تابحال به طور عملی از این قابلیت‌ها در این راستا استفاده شده است؟ چارت گجت چند نمونه از این ربات‌های موفق مربوط به این حوزه را به عنوان مثال به شما معرفی می‌کند. البته در نهایت یک سورپرایز مهم برای شما دارد؛ سورپرایزی برای تغییر کیفیت عملکرد شما در بازار!

 

آیا ربات‌های تلگرامی می‌توانند پول‌ساز هم باشند؟

آیا ربات‌های تلگرامی می‌توانند پول‌ساز هم باشند؟

ربات تلگرام فارکس

ربات تلگرام فارکس از قابلیت‌ها و توانمندی‌های ربات‌های تلگرامی در جهت تسهیل معاملات و فعالیت در بازار فارکس استفاده می‌کند. این ربات‌ها معمولاً در فرآیند خودکارسازی، اتوماسیون و برنامه‌ریزی خودکار روندهای معاملاتی کاربرد دارند. به نحوی که ربات تلگرام فارکس، به عنوان یک واسطه، به کاربر این امکان را می‌دهد که از طریق بستر تلگرام تنظیم معاملات آتی خود را انجام دهد. به این صورت که کمیت‌ها، معیارها و مقادیر مربوط به معاملات خودکار را از طریق چت تلگرام وارد می‌کنند. پس از آن ربات به صورت خودکار و طبق برنامه‌ریزی به انجام معاملات می‌پردازد. البته این فقط بخشی از قابلیت‌های رایج برای ربات تلگرام فارکس است.

انواعی از ربات تلگرام فارکس می‌توانند اطلاعات چارت، شمایل کلی نمودارها و حتی چند و چون اعمال اندیکاتور بر آن‌ها را نیز در اختیار کاربر قرار دهند. نکته جالب توجه دیگر که کاربردی بودن ربات تلگرام فارکس را دوچندان می‌کند، امکان دریافت آلرت یا همان آلارم است. با این قابلیت جذاب، کاربر درست به همان شکلی که از یک دوست پیام و نوتیف تلگرام دریافت می‌کند، می‌تواند از ربات در شرایط خاصی نوتیف دریافت کند. بسیاری از ما ممکن است تحت شرایط مختلفی به سامانه‌های تریدینگ و فارکس دسترسی نداشته باشیم. اما بعید است به تلگرام و نوتیفیکیشن آن دسترسی نداشته باشیم.

رصد چارت‌ها با ربات تلگرام فارکس 

ربات تلگرام فارکس بسته به کیفیت ساخت و جزئیاتی که دارد، می‌تواند حتی در رصد چارت‌ها نیز به شما کمک کند

ربات تلگرام سیگنال‌دهی

سیگنال‌دهی و دریافت سیگنال، همیشه و همواره یکی از دغدغه‌های افراد فعال در حوزه معاملات و ترید است. کارشناسان و صاحب‌نظران این حوزه سعی دارند که سیگنال‌های سودآور را به شکل سریع، ساده و مؤثری در اختیار مخاطبان خود قرار دهند. ربات تلگرام سیگنال‌دهی، به این نیاز بسیار مهم و جدی پاسخ داده است. یک کارشناس می‌تواند با ربات اختصاصی خود در کسری از ثانیه، یک سیگنال را به دست صدها یا شاید حتی هزاران نفر از کاربران خود برساند. ربات تلگرام سیگنال‌دهی که از یک طراحی و اجرای مناسب برخوردار باشد، بی‌وقفه و بدون نیاز به هیچ عملکرد و کار اضافی، اطلاعات را برای مخاطبان ارسال می‌کند. البته این صرفاً یک شکل و گونه از انواع ربات تلگرام سیگنال‌دهی است.

در گونه‌ای دیگر از این ربات‌ها، تریدرهای عادی و افرادی که در اصل به دریافت سیگنال‌ها نیاز دارند می‌توانند ربات اختصاصی خود را داشته باشند. در این گونه دوم طبق تقاضای کاربر، ربات می‌تواند سیگنال‌های صادرشده از سوی منابع مختلف را جمع‌آوری کرده و در بستر تلگرام برای او ارسال کند. به طوری که فرد دیگر بدون نیاز به منابع مختلف و چک کردن مداوم سایت‌های گوناگون، تمام سیگنال‌ها را یکجا و همزمان از طریق تلگرام دریافت می‌کند. چنین قابلیتی کار را برای بسیاری از تریدرها ساده‌تر از حد تصور می‌کند. اینکه سیگنال‌ها از کدام منابع دریافت شوند و چگونه به دست شما برسند، کاملاً به خودتان بستگی دارد. البته اگر از یک ربات آماده و پیش‌ساخته برای این منظور استفاده نکنید و ربات اختصاصی خود را بسازید.

ربات‌های تلگرام حتی کار با تریدینگ‌ویو را نیز راحت‌تر می‌کنند

ربات‌های تلگرام حتی کار با تریدینگ‌ویو را نیز راحت‌تر می‌کنند

ربات تلگرام تریدینگ‌ویو

ربات تلگرام تریدینگ‌ویو یکی از ربات‌هایی است که شاید بتوان آن را در دسته اخیر قرار داد. چون در عمل اصل کاربرد آن دریافت اطلاعات، تحلیل و سیگنال از منبع تریدینگ‌ویو است. اما در عمل آنچنان کاربردی و پرمتقاضی است که خود به عنوان یک ربات مجزا شهرت یافته است. ربات تلگرام تریدینگ‌ویو به عنوان یک واسطه می‌تواند اطلاعات مدنظر شما را از حساب کاربری تریدینگ‌ویو دریافت کند و به بستر تلگرام منتقل کند. با این وجود دیگر نیازی نیست که برای دریافت اطلاعات به خود سایت مراجعه کنید. بلکه برای این منظور کافیست فقط تلگرام خود را باز کرده و به فضای ربات وارد شوید. ربات در قالب پیام‌های متنی ساده، اطلاعات مورد نیاز را برای شما ارسال می‌کند. با این وجود باید گفت ربات تلگرام تریدینگ‌ویو استفاده از اطلاعات این سایت بسیار کاربردی را بسیار ساده‌تر و دلپذیرتر می‌کند.

ربات تلگرام بک‌تست

ربات تلگرام بک‌تست، قابلیت و عملکرد بسیار جذابی دارد. این ربات می‌تواند سیگنال‌ها و اطلاعات صادرشده از سوی یک منبع خاص در گذشته را دریافت کرده و تحت عملیات بک‌تست قرار دهد. مقصود از بک‌تست این است که ربات تلگرام بک‌تست، سیگنال‌ها را به لحاظ درست و غلط بودن یا همان میزان انطباق با واقعیت می‌سنجد. بر این مبنا ربات می‌تواند بگوید که عملکرد منبع سیگنال‌دهی تا چه حد موفق بوده است. اگرچه این کار توسط یک تریدر و کاربر عادی نیز قابل انجام است اما در عمل بسیار سخت و وقت‌گیر است. اما با ربات تلگرام بک‌تست دیگر نیازی به پیش بردن چنین فرآیند سخت و وقت‌گیری نیست. مثلاً سیگنال‌های یک کانال خاص را به عنوان ورودی در اختیار ربات قرار می‌دهید و ربات در کمترین زمان ممکن درصد درستی سیگنال‌های آن کانال را اعلام می‌کند.

ربات تلگرام کریپتو

ربات تلگرام کریپتو نیز همانطور که از نام آن پیداست، در انجام معاملات بازار ارز دیجیتال کاربردی است. این ربات، هم قابل برنامه‌ریزی است و هم می‌تواند در استخراج اطلاعات، وضع اندیکاتورها و چارت‌ها به شما کمک کند. ربات تلگرام کریپتو همان عملکرد یک ربات ارز دیجیتال نرمال را در بستر تلگرام در اختیار شما قرار می‌دهد. اما موضوع این است که با قابلیت اجرا و تنظیم در بستر تلگرام، کار با آن بسیار ساده‌تر شده است. با این وجود دیگر بدون نیاز به انجام کارهای جانبی و اضافی، از همان درون فضای چت و ارتباط خود ربات را تحت نظر دارید. یک ربات تلگرام کریپتو اگر درست و حرفه‌ای طراحی شده باشد، بدون هیچ مانع و مشکلی دقیقاً همان عملکردها و کاربردها را در اختیار شما قرار می‌دهد.

شما انتخاب کنید چه چیزی می‌خواهید!

موارد فوق صرفاً مثال‌هایی از انواع ربات تلگرامی کاربردی در معاملات هستند. مواردی مانند ربات تلگرام ارز دیجیتال، ربات تلگرام فارکس یا ربات تلگرام سیگنال‌دهی، انواع و گونه‌هایی رایج از این ربات‌ها هستند. اما واقعیت این است که چارت گجت به عنوان مجموعه‌ای باتجربه در این حوزه، قرار نیست شما را به این ربات‌ها محدود کند. شما می‌توانید بسته به هر نوع از نیاز و ایده‌ای که برای بهره‌برداری از ربات‌های تلگرامی دارید، سفارش خود را در چارت گجت ثبت کنید. کارشناسان مجموعه معیارها، نیازمندی‌ها و ایده شما را بررسی کرده و در نهایت امکان عملی‌سازی آن را اعلام می‌کنند. پس اگر چارت گجت را برای ثبت سفارش طراحی ربات تلگرام انتخاب کنید، دیگر نیازی نیست به قالب‌ها و کاربردهای از پیش معین بسنده کنید. ما هر ایده‌ای را که در بستر تلگرام قابل پیاده‌سازی باشد، به واقعیت تبدیل می‌کنیم.

نحوه ثبت سفارش

ثبت سفارش ساخت ربات‌های تلگرامی در چارت گجت به هیچ عنوان سخت و وقت‌گیر نیست. برای این منظور کافیست به صفحه سفارش اکسپرت مراجعه کنید. تمام اطلاعات لازم و توضیحات مربوط به ثبت سفارش ربات اختصاصی در آن صفحه قابل مشاهده است. البته اگر به نوع خاص و اختصاصی از ربات نیاز دارید که کاربرد متمایز و غیرمعمولی دارد، بهتر است پیش از ثبت سفارش انتظارات خود را روشن کنید. به عنوان مثال اگر یک ربات تلگرام فارکس با عملکردی ویژه و متمایزی نیاز دارید، باید بتوانید به طور صریحی انتظارات خود را بیان کنید. هرچند اگر در این رابطه هم سوال یا تردیدی دارید، باز هم می‌توانید بر روی راهنمایی و همیاری چارت گجت حساب کنید. ما در تمام مراحل و حتی پس از تحویل ربات نیز کنارتان هستیم.